Praha – doprovodný program

V letošním roce jsme zaznamenali obrovský zájem místních obyvatel o zapojení do Zažít město jinak. Bohužel jsme z kapacitních důvodů nemohli zařadit všechny lokality do hlavního programu sousedských slavností. Byla by ale nesmírná škoda nepodporovat jejich činnost a zápal, a proto jsme se rozhodli vytvořit tzv. doprovodný program Zažít město jinak.

Níže si můžete vybrat z vnitrobloků, parků, kaváren a dalších míst, které 20. září nabídnou nevšední program pro své návštěvníky, zejména ale pro své sousedy. Zažijte město jinak v malém, třeba za vaším rohem.

Praha 1 – Školská 28

Hovory pod lípou
15.00 – 20.00

pohoštění, pečení placek a vegetariánských karbanátků, dýňová polévka

 

Praha 1 – Divadlo v Řeznické (Řeznická 17)

Zažít Divadlo v Řeznické jinak
14.00 – 18.00
Den otevřených dveří – od nové sezóny 2014/2015 měníme svou tvář – zažijte Divadlo v Řeznické jinak! Budete mít možnost nahlédnout do zákulisí, zakoupit zvýhodněné vstupenky a zahrát si různé stolní hry s divadelní tématikou.

Praha 1 – Petrská

Petrská: New fashion design district
12.00 – 17.00

Přijďte navštívit originální české designéry a návrháře, kteří si pro vás připravili zajímavý program. Na Petrském náměstí můžete zavítat do Lavmi – originální designové tapety, kde na vás budou čekat s překvapením Babeta a Jan. O kousek dál v Petrské ulici v Showroomu Luciela Taschen a Kristýna K. můžete vyzkoušet své dovednosti a vyrobit si kožený náramek či ušít něco z úpletu na speciálních šicích strojích, případně si něco vyspravit, a to vše za odborné pomoci designérek Lucie (kabelky) a Kristýny (košile).

Praha 1 – Cafe Kolíbka (Řeznická 10)

Café Kolíbka a bylinářství Kindl za lešením
od 12.00

- malování kávových pohlednic – napiš sousedovi
- Bylinářství Kindl představení a ochutnávka bylinných směsí
- možná přijdou i muzikanti pod lešení
- 19.00 Dj Trevor Linde – chill music k poslechu
Sousedé z Řeznické, rádi vás v den akce pozveme na kávu zdarma, heslo Řezník.

Praha 2 – Studio Prototyp (Park Folimanka) – Kolem dětského hřiště a altánu

Barevné hřiště Zažít město jinak
10.00 – 16.00

Studio Prototyp Vás zve na barevné hřiště Zažít město jinak v parku Folimanka, připravili jsme křídové hry a experimenty pro malé i velké. Budeme vyrábět dokreslované koláže z podzimního listí, malovat a stříkat křídové obtisky a negativy přímo na chodník a nezapomene ani na klasického panáka a další skákací hry. Od rána budeme pomalu měnit chodník na barevný koberec a pokryjeme cestičky v parku stříkanými obtisky a negativy listů a všeho co kolem najdeme. Připravíme pro vás tekuté křídové barvy, takže i když se zamažete, půjde to taky rychle dolů. Mezi 12.00 a 16.00 bude probíhat skládání kolážových panáčků, kluků a holek v parku, z klacíků, listí a barevných kamínků. Ve 13.00 odstartujeme turnaj v „čáře“, ale po celý den si můžete přijít zahrát čáru a zaskákat panáka kdykoliv. Ve 14.00 pro vás na hřišti připravíme omalovánku, kterou budeme vybarvovat tekutou křídou. Od 15.00 si v rámci
kurzu kreslení s lektorkou „Co všechno umí uhel?“ ukážeme,  jak se dá různými způsoby použít přírodní uhel.

Praha 2 – Zahrada Smetanka (Na Smetance 3)

Benefiční blešák na zahradě
11.00 – 16.00
Jste typ křečka, který nic nevyhodí, jenže se vám věci doma kupí? Prodejte vše na našem blešáku a výtěžek (nebo jeho část) darujte zahradě Smetanka!
Nebo doma žádné harampádí nemáte a přeci zahradu Smetanka chcete podpořit? Tak navařte, napečte nebo připravte domácí limonádu! Vše zužitkujem!
Na co se tedy kromě nákupní horečky a jedinečných nákupních možností můžete ještě těšit? Na sousedský food fest, na DJ Little Frank Market Funk, na drby ze sousedské zahrádky :-)

Více detailů najdete na www.zahradasmetanka.cz

Pozvánka

Praha  5 – Rodinné centrum Kamarád Chameleon (Zahradníčkova 2)

Zažít město jinak v KK Poštovka
14.00 – 17.00

14.00 – 16.00 Zahradní herna pro děti
15.30 – 17.30 Živá zvířátka: Smíchovský Chameleon a jeho chlupatí kamarádi
16.00 – 17.00 Opičí dráha

V případě deště se program přesouvá dovnitř.

Praha 6 – Nad Bořislavkou 40

Barevné dopoledne pro děti
10.00 – 11.30

V ulici Nad Bořislavkou 40 v pražských Vokovicích se bude konat od 10 do 11.30 hod. barevné dopoledne pro děti. Soutěže, hry a povídání o barvách jsou určeny dětem školního věku. Společně s Klauničkou Barvičkou mohou děti zažít radost z objevování barev, vyzkoušet si mohou barevnou hudbu a hádat budou i nejrůznější vůně. Možná přiletí i duhové bubliny… Na společné hraní se těší herečka a lektorka hereckých kurzů Renata Nechutová-Jiříková.

Praha 6 – Centrum Tkanička (Nad hradním vodojemem 73)

Zažít město jinak v Centru Tkanička
13.00 – 17.00

Tkanička je volnočasové centrum pro děti od 2 do 4 let, které v sobotu 20. 9. otevřeme široké veřejnosti a především našim sousedům. Zastavte se po obědě na čaj, kávu nebo domácí koláč, podívat se, co je u nás nového, popovídat si s námi i se sousedy a využít prostory naší herny a zahrady pro hraní. Navíc od 14.00 do 16.00 proběhnou dílny pro rodiny s dětmi, kde si vyzkoušíte, jak se maluje bublinami, nebo si vyrobíte vlastní duhové křídy, kterými můžete pomalovat nejen střešovické chodníky! :) Otevřeno bude od 13.00 do 17.00 (kuchyň, herna a zahrada), výtvarný program bude probíhat od 14.00 do 16.00.
Těšíme se na Vás!

2046